Live Chat Software
Live Chat Software

Inwestycja Roku 2015

Osiedle Niezapominajek
zwycięzcą Ogólnopolskiego
Programu Budowlanego 2015

Dowiedz się więcej

Nasze inwestycje nagrodzone

w kategorii budownictwa energooszczędnego

Dowiedz się więcej

System FARGO

Budownictwo modułowe XXI wieku

Dowiedz się więcej

Duża wydajność

320 m2 montażu ścian na dobę

Dowiedz się więcej

Produkcja

Proponujemy Państwu budownictwo XXI wieku. 

Produkcja

W naszej technologii wykorzystujemy powszechnie dostępne materiały budowlane. Jedynym wymogiem jest to, aby materiały te dostosowane były do wznoszenia murów bez spoiny pionowej na tzw. pióro-wpust. Większość dostępnych na naszym rynku pustaków taką możliwość zapewnia. Projekt każdego budynku jest przez nas dostosowywany do wykorzystania naszej technologii. Ściany murowane są przy wykorzystaniu maszyn, które samodzielnie nanoszą zaprawę i układają pustaki. Oprogramowanie komputerowe maszyny zapewnia odpowiednie warstwy, długość i wymiar spoin oraz steruje precyzyjnym układaniem pustaków. Ściany murowane są w pozycji pionowej z otworami okiennymi i drzwiowymi. Montowane są w nich nadproża i belki wieńczące. Ściany posiadają dodatkowe zbrojenie, które wzmacnia całość elementu i pozwala na transport i montaż ściany na budowie. Każda ściana murowana jest zgodnie z indywidualnym projektem i życzeniem inwestora. Na budowie poszczególne elementy ustawiane są na właściwej dla użytych pustaków zaprawie murarskiej. Łączone są ze sobą za pomocą zbrojeń pętelkowych i drutów zbrojeniowych, a szczeliny pomiędzy nimi wypełniane są tą samą zaprawą. Do momentu wyschnięcia zaprawy, ściany podpierane są odpowiednimi podporami.

    

Nie zrezygnowaliśmy z tradycyjnych materiałów budowlanych. Pustaki ceramiczne i silikatowe, pustaki z betonu komórkowego są sprawdzonymi i popularnymi materiałami budowlanymi, o których jakości i zaletach nie musimy nikogo przekonywać. Wykorzystywane są one we wszystkich sektorach budownictwa- od jednorodzinnego przez wielorodzinne do budownictwa przemysłowego. 

Nowością, którą proponujemy, jest przeniesienie procesu murowania ścian z placów budów do hali produkcyjnej. W hali, przy użyciu zautomatyzowanych maszyn i wsparciu oprogramowania komputerowego murujemy z dużą dokładnością i precyzją wszelkiego typu ściany. Wykorzystując specjalistyczny transport i dźwig na budowie, w zaledwie kilka godzin murujemy cała kondygnację domu jednorodzinnego. 

Technologia ta jest znana i z powodzeniem stosowana w krajach Europy Zachodniej. Wykorzystując tamte doświadczenia i odpowiadając na zapotrzebowania naszego rynku, proponujemy Państwu współpracę w zakresie wznoszenia ścian na Państwa placach budów. 

Bądźmy w kontakcie

INFOLINIA 32 445 32 61

FARGO Systembau Sp. z o.o.
43-100 Tychy
ul. Strefowa 14
(budynek Rytm-L)
tel. 32 445 32 62
fax 32 445 32 64